Co zrobić, aby wziąć leasing

leasing samochodu2

Analiza klientów

Podpisanie umowy jest równoznaczne z zawarciem umowy leasingowej. Jednak nie można tego zrobić od razu. Najpierw konieczne będzie dostarczenie całkiem sporej ilości dokumentów w celu ustalenia przez firmę leasingową tego, czy jesteśmy dobrym kandydatem. Dlaczego musimy na coś takiego czekać? Ano dlatego, że żadna firma nie zdecyduje się na udzielenie leasingu osobie, która prowadzi nierentowną działalność. W takim wypadku sami sobie strzelili by w kolano. Taki właściciel firmy na pewno nie posiadałby funduszy na to, żeby spłacać regularnie raty. Dlatego chcąc wziąć leasing samochodu musimy przejść przez system oceny klientów. Dopiero po tym możemy przystąpić do pospisywania umowy.

Podpisywanie umowy

Tutaj też pośpiech nie jest zalecany. Umowę na leasing samochodu trzeba dokładnie przestudiować. Ponieważ mogą się w niej kryć informacje o opłatach, o których nie powiadomił nas przydzielony nam konsultant. W umowie, a dokładniej w Ogólnych Warunkach Umowy Leasingu zawarte są także nasze, jako klienta, obowiązki i zakazy. Z tym także należy się zapoznać, bo może okazać się, że leasing samochoduto właśnie ta kwestia sprawi, że zniechęcimy się do leasingu. Należy jednak pamiętać, że firma leasingowa nie będzie nas nachodziła, żeby sprawdzić czy aby na pewno nie złamaliśmy któregoś z zakazów. Mogą to zrobić, jednak jeśli opłaty będą na czas to jest to wątpliwe.

Otrzymanie i użytkowanie pojazdu

W tym momencie może pojawić się opłata, o której klient nie wiedział. Informacje o tym, że może zostać naliczona opłata za przewóz auta jest zawarta właśnie w tych warunkach. Oczywiście, nie każda firma to stosuje. Jednak zdarzały się takie przypadki, o czym można przeczytać w Internecie, gdzie informacje o tym udostępniają osoby, którym przyszło zapłacić za tę usługę. W trakcie użytkowania pojazdu, który został wzięty na mocy umowy o leasing samochodu, należy pamiętać, że nie można w nim wprowadzać żadnych zmian bez wiedzy i zgody firmy leasingowej. Kolejnym ograniczeniem jest to, że nie można pojechać takim autem zagranicę bez zgody firmy, w której mamy leasing samochodu.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.

19 − nine =