Główni gracze na rynku leasingowym

Olbrzymia popularność leasingu

W ostatnich latach widać olbrzymi wzrost popularności leasingu. Korzystają z niego duże, średnie, małe i mikro-firmy. Pozytywne opinie w Internecie coraz bardziej zachęcają osoby, które prowadzą działalność gospodarczą do skorzystania właśnie z tego rodzaju finansowania. Jak można łatwo się domyślić, wraz z dużym wzrostem zainteresowania ze strony klientów, pojawiło się także zainteresowanie ze strony dużych firm. Jednak oni chcieli stanąć po drugiej stronie barykady i być tymi, którzy oferują finansowanie innym firmom. Właśnie dlatego leasing bankowy jest obecnie tak popularny. Są to olbrzymie przedsiębiorstwa, które wywodzą się z działalności bankowej i rozszerzyły swe oferty o właśnie leasingowanie.

Najlepsze oferty

Leasing bankowy bardzo często wygrywa z konkurentami przede wszystkim dlatego, że firmy bankowo-leasingowe mogą pozwolić sobie na stworzenie najlepszych ofert dla klienta. Oferty są najbardziej atrakcyjne, dlatego że firmy leasingowe posiadają podpisane umowy i współpracują z salonami leasing bankowysamochodowymi, producentami urządzeń i maszyn, a także firmami ubezpieczeniowymi. Dzięki temu środki trwałe nabywane przez nich są za niższe ceny niż wynosi ich wartość rynkowa, to z kolei przekłada się na niższą cenę wpisaną w umowie leasingowej i niższe raty konieczne do opłacenia przez klientów, czyli leasingobiorców. Warto także w celu wybrania najlepszej oferty zbadać oferowane usługi przez kilka firm leasingowych wywodzących się z banków, ponieważ obecnie to właśnie oni najbardziej konkurują o klienta leasingowego.

Dokładna analiza ofert

Należy także przestrzec wszystkich, którzy planują podpisanie umowy leasingowej, obojętnie w jakiej firmie. Konieczne jest dokładne przeanalizowanie oferty leasingowej, ponieważ mogą się w niej znajdować zapisy, które w danym przypadku prześlą możliwość wzięcia leasingu. Jednym z nich jest na przykład konieczność informowania firmy leasingowej o wyjeździe autem zagranicę lub kompletny zakaz takich wyjazdów. Warto jednak negocjować warunki umowy, ponieważ firmy leasingowe, które oferują leasing bankowy są bardzo elastyczne i w wielu przypadkach gotowe na pójście na duże ustępstwa z korzyścią dla klienta. Warto więc zastanowić się nad podpisaniem umowy na leasing bankowy, ponieważ może on znacząco usprawnić pracę firmy lub ułatwić znajdowanie nowych klientów.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.

five × three =