Leasing maszyn dla każdej firmy

leasing maszyn2

Finansowanie zakupu maszyn

Gospodarka opiera się na przemyśle, to on generuje największe zyski. Wszystko musi zostać gdzieś wytworzone. Maszyny wykorzystywane w przemyśle kosztują krocie. Nawet najbardziej opłacalny biznes wymaga często ogromnego wkładu finansowego. Naprzeciw takim problemom wychodzą firmy oferujące leasing maszyn. Leasing jest popularną, bezpieczną formą finansowania inwestycji. Oferowany przez banki lub firmy leasingowe sposób zakupu, został sprawdzony przez wiele przedsiębiorstw na całym świecie. Na rynku oferowana jest bardzo szeroka gama produktów, dostosowana do potrzeb konkretnego klienta.

Od kogo dla kogo

Liderem rozwiązań leasingowych jest Europejski Fundusz Leasingowy. Od kilku lat obraca on największą ilością umów o największych kwotach. W swojej ofercie, posiadają leasing maszyn, samochodów, sprzętu biurowego, sprzętu medycznego. Ceny maszyn sięgają milionów euro, kwota ta leasing maszynodstrasza nawet duże przedsiębiorstwa. Leasing maszyn pozwala na zakup maszyny, korzystanie z niej i zarabianie na niej. Istnieją różne formy leasingu, w zależności od wybranego sposobu leasingowania różnią się warunki umowy. I tak wybierając leasing finansowy, przedmiot leasingu staje się własnością leasingobiorcy. W przeciwieństwie do leasingu operacyjnego, w którym przez cały okres umowy sprzęt jest własnością leasingodawcy, czyli firmy leasingowej. Różne rodzaje leasingu dają możliwość dopasowania go do własnych wymagań.

Największe atuty

Niewątpliwie największym atutem leasingu jest łatwość jego uzyskania. W przeciwieństwie do kredytu, w przypadku podpisywania umowy leasingowej nikt nie bada naszej historii kredytowej, posiadanych środków. Ponadto, jak zostało to opisane powyżej, istnieje wiele możliwości dopasowania. Różnice pomiędzy leasingiem operacyjnym a finansowym są następujące: w leasingu operacyjnym odpisy amortyzacyjne są po stronie leasingodawcy, bo to on jest właścicielem przedmiotu, podatek VAT jest doliczany do każdej raty. W przypadku leasingu finansowego, odpisy amortyzacyjne są po stronie leasingobiorcy, podatek VAT płatny jest w całości przy odbiorze zakupionego przedmiotu. Ponadto w leasingu operacyjnym wykup przedmiotu po okresie obowiązywania umowy zależy właśnie od czasu jej trwania oraz od postawionych warunków wykupu, w przeciwieństwie do finansowego, w którym po okresie obowiązywania umowy przedmiot staje się własnością leasingobiorcy. Leasing maszyn jest niewątpliwie najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem na zakup maszyn dla przedsiębiorstwa. Gwarantuje bezpieczny, szybki rozwój, umożliwiający bezproblemowe działanie przedsiębiorstwa.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.

10 + eighteen =