Leasing operacyjny samochodu – wywiad

leasing operacyjny samochodu

Skąd pomysł na ten sposób finansowania środka trwałego?

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, co powoduje, że cały proces począwszy od pozyskania klienta, doprowadzenie do finalizacji umowy, aż po realizację zlecenia wykonuję samodzielnie. Często jeździłem na spotkania z klientami, a moje auto nie było zbyt reprezentacyjne i miało już swoje lata. Początkowo chciałem wziąć nowy samochód w kredyt jednak mój dobry znajomy opowiedział mi o leasingu. Zapoznał mnie z tematem i zaproponował, żebym rozważył podpisanie umowy na leasing operacyjny na dany środek trwały. Postanowiłem pogłębić swoją wiedzę na temat leasingu i poznać więcej opinii osób, które zdecydowały się na takie właśnie rozwiązanie. Opinie w sieci były różne, jednak więcej było pozytywnych, dlatego też postanowiłem spróbować.

Jak wyglądał proces podpisania umowy na leasing operacyjny?

Na początku zapoznałem się z ofertami różnych firm leasingowych i wybrałem tę, która wydawała się najlepsza dla mnie i mojej firmy. Następnie wypełniłem formularz on-line, po którym dostałem odpowiedź z pozytywną decyzją wstępną i informacje o tym, co dalej muszę zrobić. Konieczne było odwiedzenie kliku urzędów w celu pobrania odpowiednich dokumentów. Następnie zawiozłem je do placówki leasingowej i musiałem poczekać na ostateczną decyzję. Ta również była pozytywna, więc ponownie odwiedziłem siedzibę w celu podpisania umowy na leasing operacyjny. Dokładnie ją wcześniej przestudiowałem, żeby później nie być zaskoczonym jakimiś ukrytymi opłatami. Nic takiego jednak nie znalazłem, więc podpisałem umowę.

Czy leasing był dobrym rozwiązaniem?

Moja umowa skończyła się miesiąc temu. Zdecydowałem się na wykup środka trwałego i z powodzeniem użytkuję je leasing operacyjnydo dzisiaj. Planuję również jego sprzedaż i podpisanie nowej umowy na leasing operacyjny. Jak więc widać, według mnie było to świetne rozwiązanie. Spłaty ratalne i pozostałe opłaty nie były dla mnie problematyczne, ponieważ wszystko było tak rozłożone, że w żadnym momencie nie musiałem wpłacać jakiejś dużej jednorazowej opłaty. Dzięki temu finanse mojej firmy były niezagrożone i mogłem cieszyć się nowym autem. Zdecydowanie polecam leasing operacyjny osobom prowadzącym swoje firmy i szukającym sposobów na finansowanie środków trwałych.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.

five × one =