Leasing świetnym sposobem finansowania

czy warto brac leasing

Auto na firmę

Moja przygoda z leasingiem rozpoczęła się od tego, że potrzebowałem nabyć auto do firmy. Zakup z własnych środków niespecjalnie się opłacał. Dlatego zdecydowałem się na leasing operacyjny samochodu. Przekonały mnie korzyści płynące z tego wyboru. Raty i opłatę inicjalną mogłem wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Dodatkowo z leasingiem wiązała się możliwość odliczania podatku VAT. Co więcej, firma leasingowa pokrywała wszystkie koszty napraw i przeglądów okresowych pojazdu. Jedyne, co mi się niespecjalnie podobało to to, że musiałem opłacić pełne ubezpieczenie pojazdu i nie mogłem wykorzystać wypracowanych zniżek w celu zmniejszenia tego wydatku. Musiałem także ubezpieczyć środek trwały u ubezpieczyciela, którego wskazała mi firma leasingowa.

Pozytywne odczucia

Umowa podpisana została na okres pięciu lat. W zeszłym roku dobiegła końca. Po zakończeniu umowy na leasing, zdecydowałem się na wykup pojazdu. Jako że o samochód dbałem i dobrze z niego korzystałem dość szybko udało mi się go sprzedać za satysfakcjonującą kwotę. W ten sposób znowu zostałem bez pojazdu firmowego. Pozytywne odczucia odnośnie ostatniej umowy leasingowej skłoniły mnie do kolejnej.

Duża szybkość

Jako że wszystkie dokumenty firma leasingowa już miała, dostarczyłem tylko odświeżone zaświadczenie o niezaleganiu z opłatami za ZUS i do Urzędu Skarbowego i mogłem podpisywać nową umowę na leasing. W międzyczasie pojeździłem po salonach samochodowych w poszukiwaniu nowego pojazdu. W końcu trafiłem. Dodatkowo, firma leasingowa miała korzystne stosunki z dealerem samochodowym, co poskutkowało dodatkowymi zniżkami przy zakupie samochodu. Jako powracający klient mogłem także liczyć na dodatkowe zniżki i nieco lepsze warunki leasingu niż za pierwszym razem.

Dwa lata od zawarcia umowy

Niedawno minęły dwa lata od podpisania umowy na leasing drugiego samochodu. Ponownie, jak przy leasingpierwszej transakcji nie mam żadnych zastrzeżeń. Dodatkowo uzyskałem korzystne zniżki wynikające z faktu, że to już moja druga umowa z firmą leasingową. Za wszystkie przeglądy okresowe i naprawy płaci firma leasingowa. Z samochodem nie mam żadnych problemów. Jedynie zwykłe wymiany części, które dość szybko ulegają wyeksploatowaniu.

 

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.

10 − 10 =