Pozyskaj nowy sprzęt do swojej firmy

leasing maszyn2

Finansowanie przez leasing

Wiele firm w okresie rozwoju lub nawet startu ma poważny problem. Szukają oni rozmaitych sposobów, które pozwolą im na pozyskanie niezbędnych maszyn, jednak nie jest to łatwe. Każda firma ma, pozornie, kilka możliwości. Mogą wziąć kredyt i nabyć niezbędny sprzęt. Mogą go także wypożyczyć. Mogą także zdecydować się na leasing maszyn. Z tego zestawienia już na początku można odrzucić wypożyczanie sprzętu, ponieważ jest to po prostu nieopłacalne. Stawki dzienne, czy też miesięczne są wysokie i po dokonaniu nawet pobieżnej analizy widać, że lepszym rozwiązaniem jest leasing i kredyt. Obie te opcje różnią się od siebie.

Leasing maszyn

Jeśli spojrzeć w statystyki to jasno widać, że leasing maszyn i urządzeń praktycznie zrównał się z leasingiem samochodów, który do tej pory był leasing maszynsamotnym liderem w branży leasingowej. To oznacza, że po pierwsze, leasing jest szalenie popularny wśród przedsiębiorców i, po drugie, leasingowanie maszyn przez firmy jest opłacalne, dlatego tak wielu właścicieli swoich przedsiębiorstw decyduje się na takie rozwiązanie problemu niedoboru lub kompletnego braku niezbędnych maszyn. Leasing daje także opcje wyboru pomiędzy leasingiem operacyjnym i finansowym, dzięki czemu każda firma może dopasować najbardziej dla niej korzystną opcję.

Wzięcie w leasing czy na kredyt

Za leasingiem przemawia więcej, niż za kredytem. Zacznijmy już od początku. Podpisanie umowy na leasing maszyn wymaga dopełnienia zdecydowanie mniejszej ilości wymagań i dostarczenia o wiele mniejszej, ograniczonej do niezbędnego minimum, ilości dokumentów, czego nie można powiedzieć o kredycie. Bardzo korzystne jest to, że możemy dokonać takiej wpłaty wstępnej, jaką chcemy. Może to być pięć procent ceny maszyn, a może i dwadzieścia. Im większa opłata wstępna, tym niższe będą raty. Warto także nadmienić, że zarówno opłata początkowa, jak i raty wpisywane są do kosztów uzyskania przychodu, co jest korzystne dla przedsiębiorców. Jeśli decydujemy się na leasing operacyjny, to po zakończonej umowie możemy maszyny wykupić za kwotę ustaloną w umowie lub podpisać nową umowę na kompletnie nowe maszyny. W przypadku leasingu finansowego po umowie stajemy się automatycznie jedynymi właścicielami środków trwałych.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.

nine + eighteen =