Prywatne domy opieki seniorów – informacje

Rodzaje domów opieki i informacje dodatkowe

Każdy dom opieki, czy to państwowy, czy to prywatny, oferuje profesjonalne dwudziestoczterogodzinne wsparcie, z którego każdy pensjonariusz może skorzystać. W zależności od tego jakie funkcje one pełnią dzielimy je na:
– domy dla osób w podeszłym wieku, których celem jest po prostu zapewnienie odpowiedniej pomocy sprawnym seniorom
– domy, w których umieszcza się osoby przewlekle chore – tutaj różnicą jest to, że personel jest odpowiednio wykwalifikowany do radzenia sobie np. z silnymi, niespodziewanymi zaburzeniami, które mogą powodować różne choroby i objawiać się np. agresją
– doby dla osób niepełnosprawnych fizycznie i intelektualnie.
Domy opieki śląskie oferują specjalistyczną opiekę nad seniorami. W zależności od ośrodków, osoby starsze mogą przebywać w jednoosobowych pokojach lub w pokojach wieloosobowych, gdzie o wiele łatwiej zawiera się nowe znajomości. Oprócz tego, zapewniane jest oczywiście wyżywienie. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest zapewnienie odpowiednich rozrywek. Starsze osoby bardzo boją się samotności, a wszelkie atrakcje skutecznie zapobiegają takim uczuciom i pozwalają pensjonariuszom się ze sobą zapoznać.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka

Przed wyborem ośrodka warto opracować sobie plan, według którego będziemy się poruszać. Warto zapoznać się z opiniami, chociaż w obecnych czasach ciężko ufać tym, które można znaleźć w Internecie ze względu na to, jak łatwo mogą nimi manipulować konkurenci jak i sami właściciele ośrodków. Absolutną podstawą jest sprawdzenie, czy dany dom opieki posiada odpowiednie zezwolenia wojewody na prowadzenie tego rodzaju usług. Sprawdź, jak wyglądają opłaty i czy w przypadku różnych schorzeń nie pojawią się dodatkowe opłaty konieczne do uiszczenia (np. przyjazd na miejsce wybranego specjalisty). Sprawdźmy ośrodek zawczasu, czy jest czysty, jaki jest poziom higieny w środku, jak wygląda budynek, czy posiada ogród lub park, w którym osoby starsze mogą odpoczywać i czuć się komfortowo. Należy również sprawdzić kwalifikacje personelu i to, na ile osób przypada jedna pielęgniarka. Wyżywienie także jest bardzo ważną rzeczą, jako że bardzo dużo osób starszych jest niedożywiona. Odpowiednia dieta jest kluczowa.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.

17 + 9 =