Różne rodzaje aut poleasingowych

dobry leasing

Sprzedawany przez leasingobiorców

W tym przypadku mamy do czynienia z przedsiębiorcami, którzy albo leasingowali samochód na mocy umowy o leasing finansowy, gdzie muszą zamortyzować całość pojazdu i automatycznie zostają właścicielami pojazdu po zakończeniu umowy leasingowej lub z osobami, które miały umowę na leasing operacyjny i po prostu zdecydowały się na wykup pojazdu. Samochody poleasingowe w tym przypadku mogą być najdroższe ze wszystkich wymienionych w artykule rozwiązań, gdyż sprzedawca będzie dążył do wartości rynkowej. Konieczne sprawdzenie stanu technicznego i prawnego pojazdu przed zakupem.

Firma leasingowa sprzedaje samochód

W tym przypadku przedsiębiorca chcący kupić samochody poleasingowe bezpośrednio z firmy leasingowej ma pewność co do jego pochodzenia i stanu prawnego. Oczywiście i tak koniecznością jest sprawdzenie stanu technicznego. Często takie auta zwracane są firmom leasingowym przez korporacje w całych flotach i tak samo sprzedawane do handlarzy używanymi autami. Na auto zakupione od firmy leasingowej można wziąć leasing i kredyt.

Samochód z windykacji

Są to samochody, które zostały odebrane leasingobiorcom nie płacącym rat leasingowych. Takie pojazdy są kapitałem zamrożonym nie tylko dla firmy leasingowej ale i dla banku przez co i jedni i drudzy chcą jak najszybciej upłynnić ten kapitał. Takie samochody poleasingowe cechują się zwykle bardzo atrakcyjnymi cenami, potwierdzonymi statusami prawnymi i technicznymi i oczywiście są ze sprawdzonego pochodzenia. Mimo wszystko, wskazane jest samodzielne sprawdzenie stanu technicznego u zaprzyjaźnionego mechanika. Auta z windykacji mogą pochodzić z umów leasingowych, jak i kredytowych. Zwykle licytowane są na aukcjach, więc przy mniej popularnych modelach, gdzie chętnych będzie mniej ceny mogą być naprawdę bardzo atrakcyjne.

Czy warto?

Nie można w ciemno powiedzieć – „tak, warto!”. Wszystko dlatego, że jak w przypadku każdego zakupu, indywidualnie trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw oraz dokładnie sprawdzić stan samochody poleasingowepojazdu, aby nie okazało się, że auto z pewnego źródła jest niczym innym niż sprawiającym problemy gruchotem. Dlatego też warto, ale z głową. Dokładna analiza i test u sprawdzonego mechanika z pewnością pomogą w podjęciu ostatecznej, tej najlepszej dla nas decyzji.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.

2 × five =