Własna działalność gospodarcza i samochód

leasing samochodowy

Mała firma ale własna

Wraz z rozwojem sieci internetowej urosła świadomość ludzi odnośnie zarobków w Europie i na świecie. Efektem tego jest niezadowolenie Polaków z względnie niskich pensji, gdzie za średnią krajową można kupić 2 telewizory, zaś na zachodzie 7-10. Zdeterminowana część osób decyduje się na otworzenie własnych działalności gospodarczych, które zapewnią życie na co najmniej częściowo wymarzonym standardzie. Bardzo popularne są 1-osobowe firmy, serwisy (np. elektrotechniki, telefonów) oraz wolne zawody. Mimo wszystko, aby pozostać konkurencyjnym względem swoich dużych odpowiedników i korporacji należy spełniać wiele oczekiwań klientów, które tylko rosną. Trzeba także odpowiednio się prezentować, ponieważ pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Pomoże w tym leasing samochodowy.

Wolny zawód – na czas do klienta

Jednym z najważniejszych wymogów jest wyprodukowanie i dostarczenie towarów na czas lub dojazd do klienta celem wykonania usługi o umówionej godzinie. Zwiększa to nasze napięcie, szczególnie dlatego, gdyż nasze zarobki nie są już dłużej uzależnione od pracy godzinowej, ale od efektów i zadowolenia klientów. Taka sytuacja sprawia, iż niezbędnym elementem prowadzenia działalności gospodarczej w wydajny sposób jest posiadanie służbowego samochodu. Tutaj pojawia się leasing samochodowy.

Odrobina luksusu – także dla Kowalskiego – leasing samochodowy

Omawiając polskie realia zakup nowego auta klasy średniej to koszt od 45 000 zł. do 75 000 zł. – jest to wciąż duży wydatek, nawet do właścicieli małych firm. Odpowiedzią na potrzeby wielu osób może okazać się leasing samochodowy, który zmniejsza początkowe koszty nawet do 80%, zaś pozostałą część spłacamy w miesięcznych ratach leasingowych. Popularność takiej usługi wywiązuje się nie tylko ze zmniejszenia wstępnych nakładów inwestycyjnych, ale i usprawnień podatkowych, jakie ze sobą niesie. Umożliwia nam odliczanie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej na dodatkowe sposoby oraz zwiększa płynność finansową. Ponadto upraszcza część procedur (np. brak obowiązku prowadzenia tzw. kilometrówki) i zdejmuje niektóre restrykcje prawne. Ponadto dzięki leasingowi przeciętny Kowalski prowadzący własną firmę może jeździć nowym BMW, a to tego nie obowiązuje go przepis, który mówi o braku możliwości odliczania kosztów od kwot powyżej 20-stu tys. Euro od zakupionych aut.

Dbaj jak o swoje

Leasing samochodowy to nie tylko korzyści, ale i obowiązki. To, iż dostajemy auto na kilka lat (z możliwością przedłużenia, a nawet wykupu) nie oznacza, że jest to pojazd służbowy, którego stan techniczny nas nie interesuje. Przeciwnie – to my za niego odpowiadamy i w przypadku uszkodzenia elementów przez nieprawidłowe użytkowanie możemy zapłacić karę, a także musimy naprawić je na własny koszt. Dodatkowo w przypadku szkody całkowitej leasingodawca może oczekiwać szybkiej spłaty pozostałych rat leasingowych. Mimo to – warto rozważyć możliwość leasingu, gdyż niesie ze sobą bardzo wiele korzyści.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.

three × 5 =