Własna firma kurierska – rady na początek

leasing aut2

Wymagania ludzi XXI. wieku – dostawa do domu

Żyjąc w stuleciu ciągłego braku czasu staramy się zaoszczędzić go na zwyczajnych czynnościach – kupujemy zmywarki do naczyń i pralki, używamy intensywnie samochodów, a zakupy zamawiamy za pośrednictwem Internetu. Zamawianie części do komputera lub nowego telefonu może nie dziwić, ale coraz więcej osób (w szczególności biznesmeni, aktorzy, właściciele dużych przedsiębiorstw itp.) decydują się na zamawianie żywności i chemii online. Sprawia to, iż wzrasta zapotrzebowanie na usługi kurierskie oraz dostępność produktów możliwych do zamówienia. Bardzo duża część firm kurierskich decyduje się pozyskiwać swoje auta dostawcze podpisując umowę na leasing aut. Szczególnie w ostatnich latach łatwo zaobserwować wzrost popularności finansowania właśnie aut dostawczych do trzech i pół tony, które służą firmom kurierskim i dostawczym.

Dobrego trudne początki

Otworzenie nowej firmy kurierskiej wiąże się z wieloma wyzwaniami, a największymi z nich są:
• zatrudnienie rzetelnych kierowców;
• zorganizowanie floty samochodowej;
• ułożenie grafiku pracy oraz optymalizacja tras przewozowych;
• stworzenie magazynu (i wyposażenie go).
W przypadku drugiego z wymienionych problemów rozwiązaniem może okazać się leasing aut. Dzięki niemu wstępne koszty pod względem floty samochodowej mogą zostać ograniczone podczas pierwszego roku nawet o 75% względem zakupu bezpośredniego.

Samochody w leasingu jako tarcza podatkowa

Rosnąca popularność leasingowania różnego rodzaju przedmiotów jest uzasadniona ze względu na jego użyteczność. Przykładowo leasing aut to nie leasing auttylko możliwość ograniczenia wstępnych kosztów i spłacenia reszty wymaganej kwoty w ratach leasingowych. To przede wszystkim tarcza podatkowa, która pozwala firmie na lepsze zarządzanie kosztami. Ponadto udostępnia nowe możliwości ich odprowadzania, a także jest obarczona mniejszymi ograniczeniami. Dobrym przykładem może być tzw. „podatek od luksusu”, czyli ograniczenie odliczania kosztu zakupu samochodu powyżej kwoty 20.000€ – w leasingu możemy odprowadzać pełną kwotę. Dodatkowo zmniejsza się ilość dokumentacji, gdyż nie obowiązuje nas wiele przepisów, które w innych warunkach mogłyby zabrać nam cenny czas (np. w przypadku zapożyczonego do jakiejś firmy samochodu, konieczność prowadzenia „kilometrówki”).

Dodatkowe zniżki

Leasing aut to także dodatkowe zniżki w różnych formach. Leasingodawcy często otrzymują rabaty od producentów/dostawców samochodów, dzięki czemu możemy zmniejszyć sumaryczne koszty nabycia samochodu (część zniżek przechodzi na nas w pośredniej formie). Warto zawsze dowiedzieć się, jak duże one są oraz rozważyć oferty kilku leasingodawców. Ponadto możemy liczyć na rabaty w zaprzyjaźnionych serwisach, a także tańsze ubezpieczenia. To wszystko sprawia, iż leasing samochodów jest usługą o rosnącej popularności, zaś managerowie są coraz bardziej świadomi jego istnienia i zasad działania.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.

one × five =